facebooktwitterrssyoutube

 

Gazimağusa
Clouds
29°C
 • Emlak Grupları

 • Satılık Emlaklar

 • Şehirler

 • Emlak Ara

 • Satın Alma Rehberi

 • Kıbrıs Rehberi

 • Kıbrıs Tanıtım Videosu

BURAK CAN (Tel: 0533 869 91 99)      -     CEMAL İNCE (Tel: 0533 864 09 00)

Kuzey Kıbrıs'a yatırın ve kazanın! 10.000 Türk Lirası Dönümünden Başlayan Fiyatlarla.....

logoBizler İnce ve Can Emlak Ailesi olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) çok reel ve gözönünde olan kazandırma duygusunu tarafınıza sunmayı kendimize bir görev saydık. Aşağıda, satırbaşlarıyla belirttiğimiz geçerli nedenlerden dolayı hem biz KKTC olarak, hem de sizler kendilerini tüm platformlarda kanıtlamış, güçlü ve girişimci ruhunuzla, KAZAN - KAZAN politikası ile CİDDİ VE GÜVENİLİR bir ortamda Birlikte hareket edebiliriz.

KUZEY KIBRIS GAYRİMENKUL YATIRIMI NEDEN KARLI BİR YATIRIMDIR?

1. KIBRIS'TA ANLAŞMA DURUMU: Kıbrıs halihazırda AB'nin bir üye ülkesi olmasına rağmen AB Müktesebatı Kuzey Kıbrıs'ta uygulanamamaktadır. Kıbrıs'ta bir anlaşma olup olmayacağı belli değildir. Ancak bir ada üzerinde komşu olarak yaşamaya mahkum ve tüm çıkarları aynı noktada birleşen iki devlet, kendi menfaatleri için anlaşmak zorundadırlar ve bu er yada geç olacaktır. Kıbrıs Adası çevresinde bulunan hidrokarbon reservleri ve ABD'nin buna olan ilgisi kısa zamanda anlaşma ihtimalini hiç olmadığı kadar güçlendirmektedir. Buna bir de 1970'li yılların KÜÇÜK PARİS adıyla anılan ve 6 km tertemiz sahiliyle KAPALI MARAŞ'ın tekrardan faaliyete geçirme çalışmalarını katarsak, Kıbrısın patlamaya hazır bir bomba olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Kuzey Kıbrıs üzerinde bulunan bu belirsizlik, Rum tarafı ile anlaşma olsun ve/veya olmasın, kalktığı gün buradaki gayrimenkullerin fiyatları tavan yapacaktır. Halihazırda Kuzey'de yeralan gayrimenküllerin (konut ve/veya arazi) birim fiyatları Rum tarafına göre en az 4-5 kat daha ucuzdur.

2. ADA FAKTÖRÜ: Kuzey Kıbrısın Akdeniz'de bir ada olması, hem topraklarının sınırlı olması anlamına geliyor, hem de dört bir tarafı denizlerle çevrili olduğu için müthiş bir Turizim Potansiyeli olduğunu gösteriyor. Siyasi belirsizlikler ortadan kalktığı gün, Adaya yapılacak olan Turizim ve bununla birlikte İnşaat yatırımları Gayrimenkul fiyatlarına güçlü ve direk etkiler yapacaktır.

3. EKONOMİK KRİZ: Tüm Dünya'da olduğu gibi ekonomik kriz geçde olsa Kuzey Kıbrıs'ı vurmuştur. 4 yıl öncesine göre emlak fiyatları ortalama %20-25 aşağıdadır. Bu durum elbette değişecek ve ivme yukarı doğru kayacaktır.

4. YABANCILARIN İLGİSİ: Özellikle kıyı şeritlerine Kuzey Avrupa ülkelerinden, özellikle ve özellikle Rusya ve eski Rus Cumhuriyetlerinden ilgi başlamıştır. Öncelikle tatil amaçlı gelen bu yatırımcı grubu artık yılın büyük bir bölümünü burada geçirmeye başlamıştır. Kuzey Kıbrıs'taki emlak fiyatları bu grub için çok ucuzdur. Özellikle bu bölgelerdeki toprak fiyatları 2 yılda neredeyse 2 katına çıkmıştır. Ama gerçek potansiyel bunun çok daha üzerindedir.

5. SUYUN GELMESİ: Türkiye'den Kıbrıs'a suyun gelmesiyle bölge bölge makina tarımından sulu tarıma geçilecektir. Sulu tarımın toprak fiyatlarına doğrudan etki etmesinin yanında, insan gücüne de ihtiyaç olacaktır. Bu da bölgede daha fazla konut, daha fazla inşaat anlamına gelmektedir.

HALİHAZIRDA KUZEY KIBRIS'a YATIRIM YAPMIŞ ÜLKELER

KONUT SEVERLER:

1. İNGİLİZLER: Özellikle 2004 Annan Planı sonradı adaya neredeyse 10,000 İngiliz aile taşınmıştır. Tercihleri müstakil evlerdir.

2. ESKİ RUS DEVLETLERİ: Son 4 yıldır Kıbrıs'ta bir Rus işgali yaşanmaya başlanmıştır. Bu insanların ilk grubu burada evlilik yapıp vatandaş olmaya başlamışlardır. İkinci grubun tercihi 2+1 ve 1+1 şeklinde denize yakın tatil evleridir. Kıyı şeridinde satılan dairelerin neredeyse % 65-70'ini Ruslar almaktadırlar. Üçüncü grup ise burada şirket kurup arazi almaktadırlar. Özellikle Rum tarafında bankalara yapılan müdaheleden sonra buraya ciddi Rus nakiti giriş yapmıştır.

3. İRANLILAR: Özellikle Kuzey Kıbrıs'a okumaya gelen çocukların aileleri Kuzey Kıbrıs'ı huzurlu bulup burada mutlaka daire alıyorlar.

4. DİĞER ÜLKELER: Son dönemlerde firmalar Arab ve Çin piyasası üzerinde çalışma yapıyorlar. Güney Kıbrıs'ta artık Rusça tabeladan çok Çince tabela görmek mümkün. Kuzey'de şimdilik bu piyasalar çok yeni.

ARAZİ SEVERLER:

1. TÜRK YATIRIMCI: Türkiye'den pek çok yatırımcı Kuzey Kıbrıs'ya arazi yatırımı yapmaya başlamıştır. Özellikle Kıbrıs'taki su ve tarım projesi ve Kuzey Kıbrıs'ın AB'ye girme ihtimali/tanınma ihtimali/limanların açılma ihtimali vs her ne derseniz deyin buraya Türkiye üzerinden yapılan yatırım oranın her geçen gün artırmaktadır.

2. YAHUDİ YATIRIMCI: Direk İsrail'den gelip burada şirket kurup denize yakın arazileri mümkün olduğunca almaya çalışıyorlar. Yatırımı yaparken genelde Türk ortakları ön planda olduğu için ne kadar yatırım yaptıkları belli olmamakla birlikte, Kuzey toprağının halihazırda % 2'sini aldıkları bilinmektedir.

Döviz Kurları

Alış Satış
USD USD TL TL
EURO EURO TL TL
STERLIN STE TL TL

Hava Durumu

Clouds

29°C

Gazimağusa

Clouds

Nem: 39%

Rüzgar: 3.89 km/h

 • 28 Haz 2022

  Güneşli 31°C 31°C

 • 29 Haz 2022

  Güneşli 25°C 25°C

Abone Olun

Güncel haber ve duyurularımızdan haberdar olun!